Z sercem na ramieniu czyli torebka naszpikowana dobrem

 

najmodniejsze damskie akcesoriaJak się okazuje, damska torebka nie musi być tylko i wyłącznie przedmiotem, który będzie mieścił w sobie dziesiątki czy setki przedmiotów, mniej lub bardziej przydatnych podczas poruszania się po mieście, spotkań biznesowych czy wypadów za miasto. Torebka może skrywać w sobie ogromne pokłady dobra, co postanowiła udowodnić w marcu 2012 roku Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”. 8 marca rozpoczęła się, trwająca 15 dni, aukcja, na której znalazły się torebki przekazane przez znane i cenione Polki, między innymi Pierwszą Damę, Annę Komorowską. Celem Fundacji było zebranie jak największej ilości środków na leczenie chorych na białaczkę oraz na inne choroby nowotworowe, popularyzowanie idei dawstwa szpiku oraz prowadzenie rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dlaczego akurat damska torebka stała się tym, co miało poruszyć serca?

Przede wszystkim dlatego, że z większością z nich związane są jakieś historie, a same torebki towarzyszą w różnych sytuacjach i są niezwykle cennymi elementami garderoby każdej kobiety. Do akcji przyłączyło się wiele znanych kobiet i – jak się okazało – żadna z nich nie odmówiła, chętnie oddając swoje „skarby” na poczet szczytnego celu. Czyje torebki można było więc oglądać i kupować na aukcji? Przede wszystkim Anny Komorowskiej, Bożeny Batyckiej, Magdaleny Cieleckiej, Urszuli Dudziak, Mai Ostaszewskiej, Beaty Rybotyckiej, Beaty Tyszkiewicz czy też Justyny Steczkowskiej. Nie dość, że do rąk potencjalnych licytatorów trafiały torebki bliskie sercu ich właścicielek, to jeszcze wewnątrz nich znajdowały się cenne drobiazgi, które panie zdecydowały się podarować „od siebie” - listy, książki, dedykacje czy płyty z muzyką. Każda torebka, która została wystawiona na sprzedaż została przez właścicielki opatrzona notatką dotyczącą jej historii – na stronie Fundacji można było dowiedzieć się, gdzie była kupiona, podczas jakich uroczystości najczęściej była noszona i czy...przynosiła szczęście. Jak się bowiem okazało, torebka Beaty Tyszkiewicz, zakupiona kilka lat wcześniej w Bilbao była dla aktorki wyjątkowo szczęśliwa. Przyłączenie się do aukcji było banalnie proste, wystarczyło wejść na stronę internetową organizatora, obejrzeć zdjęcia, przeczytać historie podarowanych torebek i licytować je za pośrednictwem strony. Liczyła się każda złotówka i każda chęć niesienia pomocy. Prezes fundacji Podaruj Życie, Urszula Smok, sama walczyła z białaczką i uzyskała w trakcie choroby bezinteresowne wsparcie wielu ludzi. Doskonale zdaje więc sobie sprawę, jak ważna jest intensywna współpraca nie tylko pomiędzy lekarzami i rodziną, ale i całym społeczeństwem. Jak się okazuje pomagać można nie tylko za pośrednictwem dobrowolnych wpłat na konto Fundacji, ale także za pomocą aukcji czy innych niekonwencjonalnych sposobów.

Data rozpoczęcia i zakończenia aukcji nie była przypadkowa. 8 marca jest Dniem Kobiet – momentem, w którym można zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale także dla innych, marzących o powrocie do zdrowia. 22 marca, czyli dzień zakończenia akcji to pierwszy dzień astronomicznej wiosny czyli moment, w którym świat budzi się do życia. W Polsce na nowotwory krwi statystycznie zapada 3,5 tys. osób rocznie, a dla wielu z nich jedynym ratunkiem jest przeczep szpiku kostnego, na który, niestety, najczęściej nie można liczyć w przypadku osób z najbliższego kręgu rodziny. Ze względu na to, że zasoby polskich banków szpiku wciąż są niewystarczające, rozpowszechnianie informacji na temat przebiegu choroby, sposobów jej leczenia oraz pozyskiwanie w ten sposób potencjalnych dawców, okazuje się niezwykle ważne. W ramach akcji „Torebka naszpikowana dobrem” zlicytowanych zostało dziewięć damskich torebek, dzięki czemu konto Fundacji powiększyło się o 6525 złotych. Całkowity dochód został przekazany na dofinansowanie badań potencjalnych dawców szpiku kostnego. Jak się więc okazuje damska torebka nie musi być tylko i wyłącznie modnym dodatkiem do stroju i funkcjonalnym elementem, do którego można schować klucze, pieniądze, dokumenty, książki, płyty z muzyką czy kosmetyki, ale także odrobinę dobra i serca, ponieważ nie tylko śledzenie poczynań największych projektantów mody może być trendy. Pomaganie także. Akcja okazała się sukcesem dlatego, że dla każdej kobiety gadżet jakim jest torebka stał się nieodzowną częścią życia. Na jej temat powstaje wiele storn czy blogów. Odwiedzając blog http://www.torebka-sklep.pl/72-bezpieczna-torebka można przeczytać na przykład, jak uchronić się przed napaścią i kradzieżą.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomości?

 

Być może wydaje nam się, że wyceny nieruchomości powstają w oparciu wyłącznie o walory estetyczne określonych mieszkań, domów czy lokali użytkowych. Jeżeli tak właśnie by było, właściciele pięknych i świeżo wyremontowanych mieszkań zlokalizowanych w mało przyjaznych warunkach środowiskowych nie byliby aż tak bardzo rozczarowani danymi umieszczonymi w operatach szacunkowych, stanowiących opinię rzeczoznawców majątkowych na temat wycenianych obiektów. To, czy jedno mieszkanie zostanie wycenione na kilkaset tysięcy, a drugie – podobne – zaledwie na kilkadziesiąt, uzależnione jest bowiem od ogromnej ilości czynników, które muszą być wzięte pod uwagę podczas odpowiedzialnego podejścia do zadania.

Czytaj więcej...

O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

Obdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – przepisy i zasady

Transport bliski polega na przenoszeniu ładunku o określonej wadze i wielkości w obrębie jednego miejsca pracy. Może nim być dowolnej wielkości magazyn, plac budowy, hala produkcyjna, kopalnia, stocznia i tym podobne. Mimo, że określenie „bliski” jest mylące, chodzi tu głównie o wykonywanie danej czynności, która polega na przenoszeniu czegoś z jednego miejsca na drugie ręcznie lub za pomocą urządzeń pomocniczych. W czasie budowy ogromnych osiedli mieszkaniowych, dróg lub mostów, maszyny takie jak żurawie, chwytaki i wciągarki są niezastąpione. Ich praca jest tu podstawą, a poszczególni pracownicy zajmują określone stanowiska, obsługując ich prosty lub skomplikowany mechanizm. Natomiast jeśli chodzi o transport ręczny w określonym zakładzie pracy, jego podstawą jest siła ludzkich mięśni. Coraz częściej jednak zaczyna się od tego odchodzić. Każdy pracodawca ma bowiem obowiązek wyposażyć każdego pracownika w odpowiedni sprzęt pomocniczy, aby wykonywanie każdego zadania było jak najmniej obciążające.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!