Jak wybrać idealny trening dla siebie?

Obecnie panujący trend na zdrowy styl życia nakazuje nam niejako ćwiczyć. Chcemy więc być szczupli i zdrowi, tak jak nasi znajomi, dlatego zaczynamy ćwiczyć, często jednak dzieje się tak, że dany trening nie sprawia nam radości. W jaki sposób dobrać więc dla siebie idealny zestaw ćwiczeń, które przyniosą spodziewane efekty i szybko nas nie znudzą?

Warto uświadomić sobie, że trening, który pomaga zgubić koleżance zbędne kilogramy niekoniecznie musi zadziałać na nas, bo w zasadzie każdy z nas powinien mieć dopasowany do swojego stanu tak zwany trening personalny, stworzony przez trenera personalnego najlepiej we współpracy z dietetykiem. Warto uświadomić sobie, że różne treningi działają na różne partie naszego ciała, dlatego też warto dowiedzieć się do czego służą poszczególne treningi.

Trening cardio to trening, który znacząco podnosi nasze tętno. Jest on często wykorzystywany, ponieważ pomaga nam spalić kalorie, poprawić naszą kondycję i wytrzymałość. Jest idealny dla osób, które chcą schudnąć lub pragną nabrać odpowiedniej kondycji. Taki trening pomaga nam poprawić ogólny stan naszego zdrowia, poprzez poprawę tętna nasze serce lepiej pompuje krem. Rodzajem treningu kardio jest trening areobowy, który polega także na intensywnych, jednostajnych ćwiczeniach na przykład truchcie, bieganiu, skakaniu na skakance, jeździe na rowerze normalnym i stacjonarnym. Bardzo często wykonywane są także w jego ramach wszelkie treningi fitness, zajęcia łączące ćwiczenia z tańcem itd. Inny rodzaj treningu to trening siłowy, którego zadaniem jest , jak sama nazwa wskazuje, nadanie nam siły i mocy. Dzięki niemu budują się nasze mięśnie i zwiększa się nasza ogólna moc i wytrzymałość. Taki trening także rzeźbi nasze ciało i sprawia, że stajemy się bardziej wysportowani i odporni. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć możemy go wykonywać z mocnym, lżejszym lub żadnym obciążeniem. Trening siłowy jest polecany w zasadzie każdemu, ponieważ pomaga spalać nam kalorie, a także sprawia, że wyglądamy lepiej z dodatkową porcją mięśni. Poprawia się dzięki niemu nasza przemiana materii, a poza tym stajemy się silniejsi i sprawniejsi w codziennym życiu.

Odmianą treningu cardio, jest także trening interwałowy, który polega na przeplataniu intensywnych i mniej intensywnych ćwiczeń. Jest on polecany wszystkim osobom, które pragną schudnąć. Polecany jest osobom, które miały już wcześniej intensywniejszy kontakt ze sportem. Przykładami treningów interwałowych są trening obwodowy czy tabata, naprzemienne biegi i trucht. Często wybierany jest także trening ujędrniający czy rzeźbiący, który obejmuje ćwiczenia na konkretną grupę mięśni. Przykładami takich ćwiczeń są popularne zestawy ćwiczeń z Mel B., czy Ewą Chodakowską.

Modne ostatnio treningi tabata czy crossfit o których więcej informacji znajdziesz na stronie www i z pewnością wzbudzą  one zainteresowanie osób, które pragną w szybkim czasie zgubić zbędne kilogramy, a dodatkowo wyrzeźbić swoje ciało i wzmocnić tak zwaną kondycję ogólną naszego ciała. Ich zaletą jest także szybkość ich wykonywania – trening tabata trwa 4 minuty, trening crossfit około 20 minut. Pomimo szybkości przynoszą one zadowalające rezultaty, ponieważ są bardzo intensywne.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomości?

 

Być może wydaje nam się, że wyceny nieruchomości powstają w oparciu wyłącznie o walory estetyczne określonych mieszkań, domów czy lokali użytkowych. Jeżeli tak właśnie by było, właściciele pięknych i świeżo wyremontowanych mieszkań zlokalizowanych w mało przyjaznych warunkach środowiskowych nie byliby aż tak bardzo rozczarowani danymi umieszczonymi w operatach szacunkowych, stanowiących opinię rzeczoznawców majątkowych na temat wycenianych obiektów. To, czy jedno mieszkanie zostanie wycenione na kilkaset tysięcy, a drugie – podobne – zaledwie na kilkadziesiąt, uzależnione jest bowiem od ogromnej ilości czynników, które muszą być wzięte pod uwagę podczas odpowiedzialnego podejścia do zadania.

Czytaj więcej...

O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

Obdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – przepisy i zasady

Transport bliski polega na przenoszeniu ładunku o określonej wadze i wielkości w obrębie jednego miejsca pracy. Może nim być dowolnej wielkości magazyn, plac budowy, hala produkcyjna, kopalnia, stocznia i tym podobne. Mimo, że określenie „bliski” jest mylące, chodzi tu głównie o wykonywanie danej czynności, która polega na przenoszeniu czegoś z jednego miejsca na drugie ręcznie lub za pomocą urządzeń pomocniczych. W czasie budowy ogromnych osiedli mieszkaniowych, dróg lub mostów, maszyny takie jak żurawie, chwytaki i wciągarki są niezastąpione. Ich praca jest tu podstawą, a poszczególni pracownicy zajmują określone stanowiska, obsługując ich prosty lub skomplikowany mechanizm. Natomiast jeśli chodzi o transport ręczny w określonym zakładzie pracy, jego podstawą jest siła ludzkich mięśni. Coraz częściej jednak zaczyna się od tego odchodzić. Każdy pracodawca ma bowiem obowiązek wyposażyć każdego pracownika w odpowiedni sprzęt pomocniczy, aby wykonywanie każdego zadania było jak najmniej obciążające.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!