Crossfit box – miejsce ćwiczeń crossfitera

Crossfit od pewnego czasu święci prawdziwe triumfy popularności wśród metod ćwiczeń wybieranych przez osoby wybierających treningi na siłowni. Na czym polega fenomen crossitu?

Przede wszystkim crossfit jest alternatywą dla ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Trening crossfit angażuje całe ciało, ze szczególnym akcentem położonym na takie partie ciała jak uda, pośladki, mięśnie brzucha. Dzięki niemu w szybki sposób możemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a także poprawić naszą ogólną kondycję i wytrzymałość. Jest to trening dobry dla osób w każdym wieku. Mogą go ćwiczyć zarówno osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z ćwiczeniami, jak i sportowcy, którzy pragną wrócić do formy lub poprawić swoje wyniki. Wszyscy ćwiczący gromadzą się bowiem w sali treningowej nazwanej crossfit box, w której trener przeprowadza dla nich trening dnia, tak zwany WOD, który różni się od poprzednich treningów jakością a także rodzajem ćwiczeń. Wszyscy ćwiczą razem, jednak każdy wykonuje taką liczę powtórzeń danego ćwiczenia, ile jest w stanie. Nikt nie zmusza nikogo, by osoba początkująca wykonała tyle podciągnięć czy pompek, co zawodowy sportowiec. Jednakże takie wspólne ćwiczenia motywują do wzajemnej rywalizacji, a także podtrzymują znacząco na duchu, pomagają przetrwać kolejny katorżniczy wręcz trening na siłowni.

Ponieważ crossfit jest treningiem obciążającym zaleca się by ćwiczyć go co najmniej 3 razy w tygodniu przez 20 minut. Poprzedza go bardzo ważny element, czyli rozgrzewka, która trwa 15 minut, a także ćwiczenia rozciągające czy rozluźniające po treningu. Ćwiczenia w ramach tak zwanego workoutu, czyli części głównej ćwiczeń wykonujemy w obwodach, czyli jedno po drugim, bez przerwy. Na każde z ćwiczeń należy poświęcić minimum 2 minuty pamiętając, by cięższe ćwiczenia przeplatać tymi lżejszymi i aby nie obciążać cały czas tych samych partii mięśni, np. mięśni nóg, czy rąk. Treningi odbywają się natomiast w sali nazwanej crossfit box.

Niewątliwymi zaletami tego treningu jest szybkie wzmocnienie mięśni i stawów całego ciała, a także możliwość szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Bez wątpienia zaletą jest też czas, jaki poświęcamy na trening, jest on stosunkowo dość krótki, lecz intensywny – pozwala nam więc w krótkim czasie zrzucić więcej kilogramów. Z pewnością są to ćwiczenia dla osób nie lubiących nudy. Ćwiczyć można różne zestawy ćwiczeń w różnych miejscach – nie tylko w crossfit boxie, a także w lesie, parku, pływalni w domu, ponieważ ćwiczyć możemy bez żadnego obciążenia sprzętowego.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomości?

 

Być może wydaje nam się, że wyceny nieruchomości powstają w oparciu wyłącznie o walory estetyczne określonych mieszkań, domów czy lokali użytkowych. Jeżeli tak właśnie by było, właściciele pięknych i świeżo wyremontowanych mieszkań zlokalizowanych w mało przyjaznych warunkach środowiskowych nie byliby aż tak bardzo rozczarowani danymi umieszczonymi w operatach szacunkowych, stanowiących opinię rzeczoznawców majątkowych na temat wycenianych obiektów. To, czy jedno mieszkanie zostanie wycenione na kilkaset tysięcy, a drugie – podobne – zaledwie na kilkadziesiąt, uzależnione jest bowiem od ogromnej ilości czynników, które muszą być wzięte pod uwagę podczas odpowiedzialnego podejścia do zadania.

Czytaj więcej...

O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

Obdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – przepisy i zasady

Transport bliski polega na przenoszeniu ładunku o określonej wadze i wielkości w obrębie jednego miejsca pracy. Może nim być dowolnej wielkości magazyn, plac budowy, hala produkcyjna, kopalnia, stocznia i tym podobne. Mimo, że określenie „bliski” jest mylące, chodzi tu głównie o wykonywanie danej czynności, która polega na przenoszeniu czegoś z jednego miejsca na drugie ręcznie lub za pomocą urządzeń pomocniczych. W czasie budowy ogromnych osiedli mieszkaniowych, dróg lub mostów, maszyny takie jak żurawie, chwytaki i wciągarki są niezastąpione. Ich praca jest tu podstawą, a poszczególni pracownicy zajmują określone stanowiska, obsługując ich prosty lub skomplikowany mechanizm. Natomiast jeśli chodzi o transport ręczny w określonym zakładzie pracy, jego podstawą jest siła ludzkich mięśni. Coraz częściej jednak zaczyna się od tego odchodzić. Każdy pracodawca ma bowiem obowiązek wyposażyć każdego pracownika w odpowiedni sprzęt pomocniczy, aby wykonywanie każdego zadania było jak najmniej obciążające.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!