Program rządowy MDM

Od ponad roku w Polsce prężnie działa innowacyjny program rządowy MDM kierowany przede wszystkim do osób młodych zakładających właśnie rodzinę. Mieszkania dla młodych to idealne rozwiązanie pod wieloma względami. Spore dofinansowanie ze strony rządu sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z wynajmowania mieszkania na rzecz jego zakupu. Co więcej program bierze pod uwagę również rodziny wielodzietne. Dla tych ostatnich warunki otrzymania dofinansowania są jeszcze bardziej korzystne. Choć nazwa sugeruje, że projekt obejmuje lokale mieszkalne, w rzeczywistości dotyczy również domów jednorodzinnych. Wszystkie nieruchomości muszą jednak pochodzić z rynku pierwotnego. Gdzie znaleźć idealne mieszkanie dostępne w ramach programu MDM? Jakie warunki trzeba dokładnie spełnić, by otrzymać rządowe dofinansowanie? Warto znać odpowiedzi na te pytania, ponieważ we wspomnianym projekcie rzeczywiście opłaca się wziąć udział.

Poszukiwania mieszkania lub domu

By znaleźć odpowiednie mieszkanie bądź dom, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Każda strona www firm deweloperskich powinna informować, czy inwestor bierze udział w programie. Jeśli takiej informacji nie ma, najlepiej skonsultować się z przedstawicielem inwestycji bezpośrednio. Wtedy mamy pewność, że otrzymujemy dane z pierwszej ręki.

Warunki programu Mieszkanie dla Młodych

Specjalna strona www utworzona z myślą o programie Mieszkanie dla Młodych zawiera wszystkie podstawowe informacje związane z warunkami, które osoba biorąca w projekcie musi spełnić. Warto jednak już teraz poznać główne wytyczne, bez których z pewnością nie otrzymamy upragnionego dofinansowania. Podstawowym ograniczeniem jest wiek. Osoby starające się o dofinansowanie nie mogą mieć więcej niż 35 lat. Jeśli w projekcie biorą udział małżeństwo, rząd bierze pod uwagę wiek młodszej osoby. Pozostałe zasady związane z udziałem w MDM to między innymi:

  • podjęcie kredytu na co najmniej 15 lat,
  • podjęcie kredytu na co najmniej 50% wartości mieszkania,
  • podjęcie kredytu w złotówkach,
  • zakup nieruchomości na terenie Polski,
  • zakup nieruchomości na rynku pierwotnym.

Ograniczenia inicjatorzy programu nakładają również na metraż zakupionych nieruchomości. Mieszkanie nie może być większe niż 75 metrów kwadratowych, gdy rodzina wychowuje maksymalnie dwójkę dzieci. Jeśli dzieci jest więcej, metraż może wynosić 10 metrów kwadratowych więcej. Podobnie jest w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie wartości metrażów wynoszą kolejno 100 bądź 110 metrów kwadratowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomości?

 

Być może wydaje nam się, że wyceny nieruchomości powstają w oparciu wyłącznie o walory estetyczne określonych mieszkań, domów czy lokali użytkowych. Jeżeli tak właśnie by było, właściciele pięknych i świeżo wyremontowanych mieszkań zlokalizowanych w mało przyjaznych warunkach środowiskowych nie byliby aż tak bardzo rozczarowani danymi umieszczonymi w operatach szacunkowych, stanowiących opinię rzeczoznawców majątkowych na temat wycenianych obiektów. To, czy jedno mieszkanie zostanie wycenione na kilkaset tysięcy, a drugie – podobne – zaledwie na kilkadziesiąt, uzależnione jest bowiem od ogromnej ilości czynników, które muszą być wzięte pod uwagę podczas odpowiedzialnego podejścia do zadania.

Czytaj więcej...

O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

Obdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – przepisy i zasady

Transport bliski polega na przenoszeniu ładunku o określonej wadze i wielkości w obrębie jednego miejsca pracy. Może nim być dowolnej wielkości magazyn, plac budowy, hala produkcyjna, kopalnia, stocznia i tym podobne. Mimo, że określenie „bliski” jest mylące, chodzi tu głównie o wykonywanie danej czynności, która polega na przenoszeniu czegoś z jednego miejsca na drugie ręcznie lub za pomocą urządzeń pomocniczych. W czasie budowy ogromnych osiedli mieszkaniowych, dróg lub mostów, maszyny takie jak żurawie, chwytaki i wciągarki są niezastąpione. Ich praca jest tu podstawą, a poszczególni pracownicy zajmują określone stanowiska, obsługując ich prosty lub skomplikowany mechanizm. Natomiast jeśli chodzi o transport ręczny w określonym zakładzie pracy, jego podstawą jest siła ludzkich mięśni. Coraz częściej jednak zaczyna się od tego odchodzić. Każdy pracodawca ma bowiem obowiązek wyposażyć każdego pracownika w odpowiedni sprzęt pomocniczy, aby wykonywanie każdego zadania było jak najmniej obciążające.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!