O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

tęczowa różaObdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

 Kolor różowy zaś to przyjaźń, a czerwony najszczersza miłość. Jeśli chce się powiedzieć bliskiej osobie, że się ją naprawdę kocha i kochać nie przestanie, warto podarować kwiaty właśnie w tym kolorze. Jest to także kolor pożądania i namiętności. Kwiaty błękitne to wierność na wieki, fiolet zaś to barwa smutku, żałoby i żalu. Kwiatów w tym kolorze nie należy nikomu dawać. W przypadku, gdy fioletowe kwiaty wręcza się ukochanej można się spodziewać, że związek ten szybko się zakończy. Jest jeszcze kolor zielony choć rzadko spotykany w przypadku bukietów. Oznacza on nadzieję na lepsze jutro, szczęście oraz kompromis, dlatego warto zmienić przyzwyczajenia i od czasu do czasu podarować zielony bukiet bliskiej nam osobie. Warto wiedzieć, że każda z wymienionych barw jest przypisana gatunkom kwiatów. W związku z tym, przypisana jest też im symbolika, która traci swe znaczenie w innym przypadku. Zatem, białe hiacynty to oznaka sympatii, jaką żywi się względem drugiej osoby. Żółty to szczęście z powodu stanu zakochania, pomimo tego, ze sam kolor żółty uważany jest za oznakę zazdrości i niewierności. Błękitny hiacynt natomiast to stałość w uczuciach oraz swoich przekonaniach, a fioletowy oznacza prośbę o przebaczenie lub też prośbę o jeszcze więcej miłości. Sam hiacynt to symbol przykrości i smutku jaki nam towarzyszy, gdy nieodpowiednio względem nas zachowa się druga osoba. Żółty żonkil to wyraz nieodwzajemnionej miłości, ale też zazdrości. Z kolei żółte tulipany oznaczają bezsensowną miłość, która wkrótce przeminie.

fioletowa różaA czerwony? To bezkresna miłość, tak samo jak w przypadku róży w tym kolorze. Róże w ogóle posiadają szeroką symbolikę. Białe oznaczają szacunek, skromność i niewinność, dlatego najlepiej jest ofiarowywać je dzieciom oraz osobom, którym chce się za coś podziękować. Są również doskonałym pomysłem na prezent z okazji ślubu. Z kolei róże w kolorze różowym oznaczają szczerą przyjaźń, błękitne zaś wierność. Żółte kwiaty tego gatunku to, podobnie jak w przypadku tulipanów, zazdrość, negatywne uczucia, symbol niewierności. Podobnie, aczkolwiek nie zupełnie tak samo, jest w kwestii róż w kolorze pomarańczowym. Symbolizują one zdradę, ale również pożądanie. Wszystko zależy od okoliczności. Jeśli chcemy komuś powiedzieć, by osoba ta o nas nie zapomniała, by stała się nam bliska osobą – przyjacielem, ukochaną – podarujmy jej niezapominajki. Tak samo jest w przypadku goździków w kolorze czerwonym. Natomiast te, które mają barwę białą symbolizują niewinność, a żółte pogardę. Jeśli pewna osoba się nam podoba, ale nie mamy na tyle śmiałości, by powiedzieć jej to wprost, warto podarować konwalie. Są one dość wymowne w tym kontekście, ponieważ są kwiatami bardzo delikatnymi. Kolejny popularny kwiat, irys, to symbol zaufania. Jednak jeśli jest w kolorze niebieskim, to oznacza obojętność. Fiolet, podobnie, jak każdy inny kwiat o tej barwie, to znak, że dana osoba już o nas nie pamięta. Tak samo jest w przypadku fiołka wonnego i alpejskiego pomimo tego, że kwiat ten w ogólnym rozumieniu oznacza miłość i radość. Jeszcze jeden popularny, choć nieco kontrowersyjny kwiat, który posiada szeroką symbolikę to chryzantema. W powszechnym rozumieniu utarło się, że jest to kwiat żałobny, dlatego nikogo się nim nie obdarowuje. Tymczasem chryzantema o barwie czerwonej to wyraz głębokiej miłości, różowa symbolizuje wierność, a w kolorze złocistym oznacza, że ukochana osoba myśli o nas.

Jak zatem widać, symbolika kwiatów jest niezwykle szeroka. Jej rozumienie w głównej mierze zależy więc od kontekstu. Poza tym, warto wiedzieć, że połączenie różnorodnych kwiatów w jeden bukiet zmienia ich symbolikę. Na przykład kolor żółty w połączeniu z czerwonym traci swoje negatywne zabarwienie. Nie bójmy się więc łączyć kwiatów w najrozmaitsze kompozycje. Umożliwi nam to kwiaciarnie internetowa. Wystarczy wybrać jeden spośród wielu atrakcyjnych bukietów, dołączyć do niego upominek lub kartkę z życzeniami oraz wskazać adresata, by po chwili móc cieszyć się radością bliskiej nam osoby. Pomimo bogatej symboliki kwiatów kwiaciarnie internetowe nie boją się rozmaitych połączeń. Bo przecież w głównej mierze chodzi o to, by kompozycja kwiatowa prezentowała się jak najpiękniej i zachwyciła obdarowaną osobę. W wielu przypadkach można także zlecić wykonanie indywidualnego bukietu. W takim przypadku warto połączyć ze sobą wybrane kwiaty, wedle własnego uznania.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomości?

 

Być może wydaje nam się, że wyceny nieruchomości powstają w oparciu wyłącznie o walory estetyczne określonych mieszkań, domów czy lokali użytkowych. Jeżeli tak właśnie by było, właściciele pięknych i świeżo wyremontowanych mieszkań zlokalizowanych w mało przyjaznych warunkach środowiskowych nie byliby aż tak bardzo rozczarowani danymi umieszczonymi w operatach szacunkowych, stanowiących opinię rzeczoznawców majątkowych na temat wycenianych obiektów. To, czy jedno mieszkanie zostanie wycenione na kilkaset tysięcy, a drugie – podobne – zaledwie na kilkadziesiąt, uzależnione jest bowiem od ogromnej ilości czynników, które muszą być wzięte pod uwagę podczas odpowiedzialnego podejścia do zadania.

Czytaj więcej...

O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

Obdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – przepisy i zasady

Transport bliski polega na przenoszeniu ładunku o określonej wadze i wielkości w obrębie jednego miejsca pracy. Może nim być dowolnej wielkości magazyn, plac budowy, hala produkcyjna, kopalnia, stocznia i tym podobne. Mimo, że określenie „bliski” jest mylące, chodzi tu głównie o wykonywanie danej czynności, która polega na przenoszeniu czegoś z jednego miejsca na drugie ręcznie lub za pomocą urządzeń pomocniczych. W czasie budowy ogromnych osiedli mieszkaniowych, dróg lub mostów, maszyny takie jak żurawie, chwytaki i wciągarki są niezastąpione. Ich praca jest tu podstawą, a poszczególni pracownicy zajmują określone stanowiska, obsługując ich prosty lub skomplikowany mechanizm. Natomiast jeśli chodzi o transport ręczny w określonym zakładzie pracy, jego podstawą jest siła ludzkich mięśni. Coraz częściej jednak zaczyna się od tego odchodzić. Każdy pracodawca ma bowiem obowiązek wyposażyć każdego pracownika w odpowiedni sprzęt pomocniczy, aby wykonywanie każdego zadania było jak najmniej obciążające.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!