Potencjał miejscowości w okolicach Poznania

 

podmiejskie zielone osiedlaW ostatnich latach obserwujemy coraz większy trend kładący nacisk na rozwój zielonych terenów podmiejskich, które zagospodarowywane są jako atrakcyjne nieruchomości, czekające na swoich nowych lokatorów. O ile jeszcze do niedawna pokutował pogląd, ze tylko to, co zlokalizowane w ścisłej przestrzeni miasta jest warte uwagi i cieszy się największym wzięciem, o tyle już dzisiaj jest on nieprawdziwy, co widać szczególnie intensywnie na przykładzie coraz większego grona odbiorców tego typu miejsc. Dlaczego jednak ludzie decydują się wyjeżdżać z dużych miast osiadając na ich obrzeżach? W pierwszej kolejności przyczyn takiego zainteresowanie trzeba szukać w atrakcyjności cenowej oraz lepszej dostępności mieszkań. Blokowiska w miastach są przepełnione, mieszkania mają gorsze standardy co nie wpływa jednak na ich niższą cenę, ludzie się nie znają, brakuje miejsc parkingowych oraz jakiegokolwiek skrawka zieleni, po którym można by się przejść bez konieczności przepychania się łokciami w ogromnym tłumie ludzi.

Inwestycje deweloperskie, takie jak nieruchomości okolice Poznania, pozwalają na połączenie w spójną całość przyjemnego z pożytecznym, dlatego też chętnie korzystają z nich zarówno osoby starsze poszukujące spokojnego miejsca do życia, jak i ludzie młodzi, którym zależy na przyszłości swoich rodzin. Bez wątpienia plusów jest więcej niż minusów. Niższe ceny oraz swoboda w dostępności do wybranych mieszkań, zdecydowanie większy potencjał społeczny, który sprawia, że ludzie mają szansę na nawiązywanie bliższych więzi społecznych i sąsiedzkich, obecność rekreacyjnych terenów zielonych oraz swobodny dostęp do miasta. Ze względu na to, że wiele takich inwestycji zlokalizowanych jest w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych, nikt nie ma najmniejszego problemu z czerpania pełnymi garściami z potencjału dużego miasta. Dawne tereny rolnicze kuszą nie tylko nowych mieszkańców, ale także samych deweloperów, którzy mają możliwość zainwestowania w swoje zabudowania po atrakcyjniejszej cenie. Dzięki wzajemnej współpracy obrzeża miast dynamicznie się rozwijają, kusząc nie tylko zielenią i czystym powietrzem, ale także szeregiem zabudowań dodatkowych, w postaci przedszkoli, szkół, obiektów administracyjnych, placów zabaw, boisk, stadnin koni czy też parków narodowych i krajobrazowych. Jeśli chodzi o mieszkania dla młodych Poznań pod tym względem wiedzie prym.

ogródki podmiejskieDzięki doskonałej strategii inwestycyjnej możliwe stało się wykreowanie na dawnych nieużytkach, jak to miały w przypadku nieruchomości okolice Poznania, w pełni samodzielnych jednostek, w których mieszkańcy znaleźć mogą wszystko to, czego szukają. Co ważne – czerpiąc garściami z doświadczenia Zachodu, deweloperzy dokładają wszelkich starań, aby ich działania jak najmniej ingerowały w pierwotny wizerunek środowiska naturalnego, przez co wszelkie obiekty są niemal „wpisane” w otoczenie, przez co nie wybijają się na plan pierwszy, ale znakomicie wkomponowują w przestrzeń, podkreślając jej atuty. W kontekście Zachodu niezwykle cenne jest także to, że na tamtejszych osiedlach podmiejskich, znanych już zresztą niemal od kilkudziesięciu lat, tworzy się ekologiczne, a czasami nawet energetyczne enklawy, przez co samowystarczalność nie dotyczy tylko i wyłącznie niezależności w stosunku do dużego miasta, ale także samowystarczalności w sensie dosłownym. Tego typu osiedla można porównać do mikro miasteczek, w których znaleźć można wszystko, co niezbędne do spokojnego i komfortowego życia. A w przypadku nowoczesnych inwestycji komfort jest niezwykle istotny. Kształtujące tego typu nieruchomości okolice Poznania kuszą doskonale rozplanowanymi działaniami i dostarcza do rąk właścicieli obiekty nowoczesne, lekkie, o zwartych konstrukcjach i posiadające wszystkie podstawowe udogodnienia w postaci instalacji, zabezpieczeń antywłamaniowych, miejsc parkingowych, garaży, ogródków oraz okien PCV. Ze względu na to, że tego typu zabudowania oddawane są zwykle w stanie deweloperskim, mieszkańcy otrzymują możliwość urządzenia swojego domu czy mieszkania dokładnie tak jak sobie tego życzą. Nie muszą się więc martwić, że płytki podłogowe czy armatura łazienkowa nie będzie im odpowiadać kolorystycznie czy jakościowo, co może być niezwykle istotne w kontraście do miejskich blokowisk, w których mieszkania zwykle pochodzą z drugiego czy trzeciego obiegu i z marszu wymagają gruntownego remontu. Widać więc wyraźnie zmianę w postrzeganiu podmiejskiej architektury, która – w przypadku inwestorów – jest nie tylko zbiorem kilku podstawowych nieruchomości, ale całą, doskonale przemyślaną infrastrukturą, doskonale funkcjonującą i dostarczającą mieszkańcom dokładnie tego, czego szukają.

W przypadku stolicy Wielkopolski i tego, co mają do zaoferowania nieruchomości w okolicach Poznania, warto zwrócić szczególną uwagę na osiedla podmiejskie, zlokalizowane np. w Mosinie, która posiada nie tylko doskonałe połączenie z miastem, ale także z niezwykle bogatym środowiskiem naturalnym. Atrakcyjność Mosiny podkreśla przede wszystkim Wielkopolski Park Narodowy oraz Rogaliński Park Krajobrazowy, dzięki czemu mieszkańcy niemal na wyciągnięcie ręki mają jeziora, lasy oraz najnowocześniejsze ścieżki rowerowe i wycieczkowe. Wydaje się, że powstawanie tego typu zabudowań w zdecydowanie większej ilości jest tylko kwestią czasu, dlatego też w najbliższym kilkuleciu możemy spodziewać się coraz większych inwestycji deweloperskich zagospodarowujących tereny zielone i pozwalające mieszkańcom dużych miast na oddychanie czystym i świeżym powietrzem bez straty całego potencjału dostarczanego przez duże miasta. Swobodny dojazd do centrum pozwala nas utrzymanie stanowiska pracy oraz regularne odwiedzanie galerii handlowych, instytucji kulturalnych czy parków rozrywki, a jednocześnie mieszkanie w podmiejskich miejscowościach umożliwia komfort zamieszkania i stuprocentowy relaks w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku miasta. Istotne jest także inwestycja w budowanie wzajemnych relacji i więzi międzyludzkich, przede wszystkim dlatego, że w przypadku niewielkich osiedli kontakt z sąsiadami jest swobodniejszy i bardziej osobisty, niż w przypadku zamkniętych blokowisk, w których nie znają się nawet osoby mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomości?

 

Być może wydaje nam się, że wyceny nieruchomości powstają w oparciu wyłącznie o walory estetyczne określonych mieszkań, domów czy lokali użytkowych. Jeżeli tak właśnie by było, właściciele pięknych i świeżo wyremontowanych mieszkań zlokalizowanych w mało przyjaznych warunkach środowiskowych nie byliby aż tak bardzo rozczarowani danymi umieszczonymi w operatach szacunkowych, stanowiących opinię rzeczoznawców majątkowych na temat wycenianych obiektów. To, czy jedno mieszkanie zostanie wycenione na kilkaset tysięcy, a drugie – podobne – zaledwie na kilkadziesiąt, uzależnione jest bowiem od ogromnej ilości czynników, które muszą być wzięte pod uwagę podczas odpowiedzialnego podejścia do zadania.

Czytaj więcej...

O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

Obdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – przepisy i zasady

Transport bliski polega na przenoszeniu ładunku o określonej wadze i wielkości w obrębie jednego miejsca pracy. Może nim być dowolnej wielkości magazyn, plac budowy, hala produkcyjna, kopalnia, stocznia i tym podobne. Mimo, że określenie „bliski” jest mylące, chodzi tu głównie o wykonywanie danej czynności, która polega na przenoszeniu czegoś z jednego miejsca na drugie ręcznie lub za pomocą urządzeń pomocniczych. W czasie budowy ogromnych osiedli mieszkaniowych, dróg lub mostów, maszyny takie jak żurawie, chwytaki i wciągarki są niezastąpione. Ich praca jest tu podstawą, a poszczególni pracownicy zajmują określone stanowiska, obsługując ich prosty lub skomplikowany mechanizm. Natomiast jeśli chodzi o transport ręczny w określonym zakładzie pracy, jego podstawą jest siła ludzkich mięśni. Coraz częściej jednak zaczyna się od tego odchodzić. Każdy pracodawca ma bowiem obowiązek wyposażyć każdego pracownika w odpowiedni sprzęt pomocniczy, aby wykonywanie każdego zadania było jak najmniej obciążające.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!