Zakupy bez wychodzenia z domu

klasyczne oknoW dobie rozwijającej się wciąż technologii, społeczeństwo otrzymuje mnóstwo okazji, które pozwalają oszczędzić cenny czas. Wiele rzeczy można po prostu – kolokwialnie rzecz ujmując – załatwić przez internet. Jedną z takich rzeczy jest robienie zakupów. A dziś możemy przez internet kupić lub sprzedać w zasadzie wszystko. Swoje usługi proponują coraz częściej znane sklepy sieciowe. Najpotrzebniejsze produkty spożywcze czy chemiczne mogą zostać przywiezione do domu w niespełna kilkadziesiąt minut. Możemy je zamówić także na określoną godziną. Wracając więc z pracy do domu nie trzeba zatrzymywać się jeszcze w sklepie. To zakupy przyjdą do nas. Wystarczy zaledwie parę kliknięć. Podobnie jest z wieloma innymi dziedzinami życia: wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolną frazę, na przykład sklep internetowy okna, a od razu wyświetli nam się mnóstwo możliwości. Przez internet można dziś także opłacić rachunki czy rozliczyć się z podatków. Niewątpliwie jednak największą popularnością cieszą się sklepy internetowe. Na czym polega ich fenomen? Dwa słowa: czas i pieniądze. To właśnie te rzeczy oszczędzamy decydując się na odwiedzenie sklepu internetowego zamiast tego tradycyjnego. Jeśli chodzi o ceny produktów, są one często o wiele mniejsze niż gdybyśmy kupili dany produkt w normalnym punkcie usługowym.

Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że sklepy internetowe są zwolnione z opłat, które ponoszą te drugie, na przykład płacąc za użytkowanie lokalu. Poza tym, chcąc przyciągnąć klientów siłą rzeczy e-sklepy muszą ich czymś zadowolić. Obniżenie cen jest chwytem marketingowym, na który większość klientów zwraca uwagę. Oszczędność czasu jest również decydującym czynnikiem wpływającym na zmianę naszych upodobań zakupowych. Często wolimy spędzić wolny czas w przyjemniejszy sposób niż robiąc zakupy albo po prostu nie chce nam się wyjść z domu. Poza tym siedząc przed komputerem jesteśmy bardziej obiektywni. Wybierając się do sklepu zazwyczaj skusimy się na jakąś promocję i wróciwszy do domu stwierdzimy, że połowa rzeczy nie była nam potrzebna. W sklepach tradycyjnych wydajemy więc więcej pieniędzy i tak dalej, i tak dalej. Korzystając z normalnych punktów usługowych znajdujemy się w błędnym kole, a sklepy internetowe dają nam wygodną alternatywę. Dodatkowo ostatnimi czasy takie twory w internecie pojawiają się masowo. Dlaczego? Oprogramowania do tego potrzebne nie są wcale tak trudne do obsłużenia. Zresztą – sklepy internetowe tworzone są także na wszelkiego rodzaju blogach czy nawet na portalach społecznościowych. Na popularnej stronie Facebook wystarczy założyć profil i nazwać go na przykład „Sklep internetowy okna”, po czym umieścić tam stosowną ofertę dla klientów. Szybko, tanio i z gwarancją, że na naszą stronę ktoś zajrzy. Tym bardziej, że możemy się nią jednocześnie zareklamować, zapraszając do odwiedzenia prywatnych użytkowników Facebooka.

nowoczesna elewacjaKupujemy, sprzedajemy.Wbrew pozorom nie jesteśmy tylko konsumentami. Dziś, wszelkiego rodzaju strony internetowe pozwalają nam za niewielką cenę lub nawet za darmo zamieścić ogłoszenie, w którym proponujemy innym użytkownikom sieci sprzedaż jakiegoś produktu. Dwa największe tego typu sklepy internetowe w Polsce to Allegro oraz Gumtree. Tam możemy sprzedać prawie wszystko, między innymi ubrania, narzędzia, samochód czy nawet nieruchomość. Z podanych stron korzystają także normalne sklepy. Możemy więc, na przykład na Allegro, znaleźć towary nowe oraz używane. Szczególne oblężenie sklepy internetowe zauważają nie tylko w okresie bożonarodzeniowym, ale także po świętach, kiedy to nie do końca zadowoleni klienci chcą sprzedać otrzymane drobiazgi. Jeszcze kilkanaście lat temu okazja do tego typu transakcji na polskim rynku po prostu nie istniała. Nic więc dziwnego, że korzystamy z tego co nowoczesne, wygodne, a przede wszystkim praktyczne. Jeśli chcemy podjąć wyzwanie i nie wystarcza nam Allegro czy Gumtree, sami możemy założyć stronę internetową, na której wystawiane będą nasze towary. Musimy się jednak nastawić na rzeczy, o których dbanie nie jesteśmy odpowiedzialni w przypadku, gdy korzystamy z wyżej podanych stron. Projektowanie i obsługa stron wymaga długich godzin spędzonych przy komputerze. Sprzedaż nie jest tym samym co kupno rzeczy w internecie. Zakupienie jest o wiele łatwiejsze. Wymaga jedynie otworzenia wyszukiwarki, wpisania jakiejś frazy, a następnie przejrzenia zawartości otrzymanych wyników.  Niektóre strony są tak popularne, że często wchodzi się na nie bezpośrednio. Na przykład witryna http://www.roofstyle.pl/produkty,123.html. W przypadku kupowania sprawa jest prosta. Inaczej jest jednak podczas sprzedaży czegoś w sieci. Aby rozpocząć sprzedaż najpierw trzeba się solidnie zastanowić co chcemy sprzedawać. Dobrze, jeśli mamy już pomysł i znamy się na naszym produkcie. Zanim jednak podejmie się jakiekolwiek działania należy obserwować rynek. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na konkurencję i ocenić, czy istnieje zapotrzebowanie na oferowany przez nas produkt.

Jeśli nie mamy akurat gotówki dobrym sposobem na jej pozyskanie jest złożenie wniosku o dotację na sklep internetowy w Urzędzie Pracy. Wypełnianie papierkowej roboty trochę trwa, ale cierpliwość się opłaci. Nie popadniemy w kredyty, a czas oczekiwania zamienimy na obserwację rynku. Dzięki Unii Europejskiej – skąd najczęściej pochodzą dotacje – oraz własnemu zaangażowaniu możemy rozkręcić naprawdę solidny biznes, z którego Polacy będą korzystać. Jeśli nie mamy doświadczenia w tworzeniu stron internetowych raczej nie powinniśmy się tym zajmować. Najlepiej zatrudnić firmę, która profesjonalnie pomoże utworzyć nam stronę dokładnie tak jak sobie to wymyślimy. Ewentualnie doświadczeni graficy mogą podsunąć ciekawe pomysły i pokazać jak uatrakcyjnić nasz sklep internetowy. Dzisiejszy rozwój technologii daje nam niewyobrażalne możliwości. Możemy kupować w internecie. Możemy także pracować przy pomocy komputera, nie wychodząc z domu. Należy jednak pamiętać, że życie nie kończy się w czterech ścianach przed ekranem komputera. Jeśli jednak odpowiednio podzielimy czas między życiem wirtualnym a życiem prawdziwym, sklep internetowy stanie się dla użytkowników sieci wyłącznie przyjemnością.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomości?

 

Być może wydaje nam się, że wyceny nieruchomości powstają w oparciu wyłącznie o walory estetyczne określonych mieszkań, domów czy lokali użytkowych. Jeżeli tak właśnie by było, właściciele pięknych i świeżo wyremontowanych mieszkań zlokalizowanych w mało przyjaznych warunkach środowiskowych nie byliby aż tak bardzo rozczarowani danymi umieszczonymi w operatach szacunkowych, stanowiących opinię rzeczoznawców majątkowych na temat wycenianych obiektów. To, czy jedno mieszkanie zostanie wycenione na kilkaset tysięcy, a drugie – podobne – zaledwie na kilkadziesiąt, uzależnione jest bowiem od ogromnej ilości czynników, które muszą być wzięte pod uwagę podczas odpowiedzialnego podejścia do zadania.

Czytaj więcej...

O czym mówią kwiaty, czyli kilka słów o symbolice

Obdarowując kogoś kwiatami, czasami nie wiemy, że za ich pomocą mówimy co innego, niż chcemy. W grę wchodzi bowiem symbolika kwiatów, która zależy od gatunku oraz koloru. Oczywiście dla wielu osób jest to sprawa drugorzędna lub całkowicie nieistotna, ponieważ liczy się sam gest. Bywa i tak, że mężczyzna podarowując kobiecie żółte kwiaty wcale nie ma pojęcia, że oznaczają one zazdrość czy zdradę. Bo tak to już z symbolami jest – są one głęboko ukryte i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Warto jednak poznać tajemnice kwiatów. Szczególnie dla wielu kobiet ma znaczenie ich rodzaj, dlatego panowie, trochę wiedzy na temat symboliki bukietów nie zaszkodzi. Zacznijmy od samych kolorów. Biel powszechnie uważana jest za symbol niewinności, czystości i szczerości. W związku z tym, jeśli chce się komuś powiedzieć, że żywi się w stosunku do niego szczere i szlachetne uczucia, warto podarować kwiat w tym kolorze. Z kolei barwa żółta w odniesieniu do kwiatów symbolizuje negatywne uczucia związane z zazdrością i złością. Niektórzy wierzą, że podarowanie komuś bukietu w tym kolorze przyczynia się do wywołania kłótni i nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy tymi dwiema osobami.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – przepisy i zasady

Transport bliski polega na przenoszeniu ładunku o określonej wadze i wielkości w obrębie jednego miejsca pracy. Może nim być dowolnej wielkości magazyn, plac budowy, hala produkcyjna, kopalnia, stocznia i tym podobne. Mimo, że określenie „bliski” jest mylące, chodzi tu głównie o wykonywanie danej czynności, która polega na przenoszeniu czegoś z jednego miejsca na drugie ręcznie lub za pomocą urządzeń pomocniczych. W czasie budowy ogromnych osiedli mieszkaniowych, dróg lub mostów, maszyny takie jak żurawie, chwytaki i wciągarki są niezastąpione. Ich praca jest tu podstawą, a poszczególni pracownicy zajmują określone stanowiska, obsługując ich prosty lub skomplikowany mechanizm. Natomiast jeśli chodzi o transport ręczny w określonym zakładzie pracy, jego podstawą jest siła ludzkich mięśni. Coraz częściej jednak zaczyna się od tego odchodzić. Każdy pracodawca ma bowiem obowiązek wyposażyć każdego pracownika w odpowiedni sprzęt pomocniczy, aby wykonywanie każdego zadania było jak najmniej obciążające.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!